Все більшої популярності серед українського населення набувають модульні будинки. Вони можуть стати як постійним місцем проживання, так і дачними спорудами. Проте чим відрізняється ця сучасна технологія від класичних методів будівництва? Про ключові особливості модульних будинків ви зможете дізнатися у цій статті. 

Особливості модульних будинків 

Модульний будинок становить собою споруду, сформовану з окремих частин — модулів. Всі елементи заздалегідь виготовляються на заводах: 

  • каркас з дерева;
  • обшивка та утеплення стін;
  • комунікації (каналізація, вода, електроенергія).

Вже готові модулі транспортуються на земельну ділянку, де збираються в єдину споруду. По завершенні цього процесу клієнт отримує комфортний та функціональний будинок з продуманими деталями, в якому можна проживати як тимчасово (в якості відпочинку), так і на постійній основі. Ця технологія суттєво прискорює будівництво, адже власником готового житла можна стати всього за місяць. За умови грамотного утеплення будинку та дотримання технології збору, він буде досить витривалим і зможе служити власникам до 50, або навіть 70 років.

Історія поширення технології

Вперше модульні будинки з’явилися в кінці 20 століття, проте їх популярність залишається незмінно високою і сьогодні. Спочатку цю технологію високо оцінили жителі країн з холодним кліматом — канадці, норвежці, фіни та швед. Це є додатковим підтвердженням того факту, що у випадку чіткого дотримання технології, модульні будинки можуть повноцінно замінити цегляні чи газобетонні споруди. По всій Європі люди зупиняють свій вибір саме на модулях, оскільки такі оселі є надійними, функціональними та з легкістю адаптуються до всіх побажань замовників. До того ж технології постійно вдосконалюються та термін експлуатації таких споруд суттєво збільшується.

Класифікація модульних будинків

Згідно з класифікацією, всього існує три види модульних будинків.

  1. З дерев’яним каркасом (найбільш популярні серед приватних забудовників).
  2. Зі сталевим каркасом (здатен витримати неодноразовий переїзд та інтенсивну експлуатацію, проте коштує найдорожче).
  3. З контейнерів. (найбільш бюджетний варіант з низькими стелями, суттєвими недоліками у плануванні, слабкою енергоефективністю та не дуже якісними інженерними рішеннями).

На території України та східної Європи частіше обирають дерев’яний або металевий каркас. Конструкції з контейнерів майже не зустрічаються. Проте якщо обирати між цими варіантами, металеві будинки мають слабке енергозбереження та коштують дорожче, тому дерев’яні каркаси мають очевидні переваги.

Незалежно від того, на якій конструкції ви зупинитесь, модульні будинки є чудовим рішенням для комфортного проживання. Вони обійдуться вам дешевше за класичні варіанти, будуть змонтовані скоріше і закриють житлове питання як мінімум на найближчі 50 років. Тому якщо ви все ще сумніваєтеся в перевагах такої технології, сміливо довіряйте створення власного будинку професіоналам.